Gwarancja i zwroty

Informacja dla konsumenta o prawie odstąpienia od umowy od umowy zawartej na odległość

Będąc konsumentem mają Państwo prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną). Oświadczenie mogą Państwo przesłać na przykład:

•    pisemnie na adres: Axami sp. z o.o. sp.k. ul. Pana Tadeusza 1/1 15-521 Białystok
•    w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@axami.pl

Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta oraz dodatkowo dostępny jest TUTAJ. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Jeżeli otrzymali Państwo rzecz, to proszę odesłać lub przekazać ją nam na adres: ul. Pana Tadeusza 1/1 15-521 Białystok, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej mowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.

Przypominamy:

Każdy klient ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania produktu.

Każdy zakupiony artykuł można wymienić na inny w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki.

W przypadku odstąpienia od umowy prosimy o przesłanie towaru na nasz adres po uprzednim wydrukowaniu i ręcznym wypełnieniu formularza odstąpienia od umowy (przykładowy). Prosimy o zachowanie dowodu nadania przesyłki.

Zwrot pieniędzy następuje wyłącznie przelewem na Państwa rachunek bankowy podany w formularzu zwrotu i dokonywany jest w terminie do 14 dni po otrzymaniu przez nas towaru.

Zwracany towar przyjmujemy tylko w oryginalnym opakowaniu, z nienaruszoną etykietą, nieużywany i pozbawiony zapachu. Klient wysyła towar na własny koszt.

W przypadku wymiany towaru prosimy o przesłanie go na nasz adres po uprzednim wydrukowaniu i ręcznym wypełnieniu (formularz przykładowy) FORMULARZA WYMIANY TOWARU AXAMI

Warunkiem wymiany jest otrzymanie przez nas towaru w oryginalnym opakowaniu, z nienaruszoną etykietą, nieużywanego i pozbawionego zapachu. Towar wymieniany klient wysyła na własny koszt.

Wymieniony produkt wysyłany jest na koszt firmy.

DANE FIRMY:

Sklep internetowy axami24.pl jest prowadzony przez:
"AXAMI" sp. z o.o. sp. k. (adres ul. Pana Tadeusza 1/1, 15-521 Białystok), NIP 5422614916, REGON spółki cywilnej 050864693
Wpis do ewidencji nr 60299, rejestr prowadzony przez Prezydenta Miasta Białegostoku

Adres do korespondencji:
„AXAMI” sp. z o.o. sp.k., ul. Pana Tadeusza 1/1 15-521 Białystok, POLAND
Tel.: (+48 85) 67-54-954
Fax: (+48 85) 74-37-461
E mail: axami@axami.pl
sklep@axami.pl